Zambo Kuvertür Çikolata


El yapımı çikolatanın mutluluğunu satın alamazsınız fakat malzemelerini alabilirsiniz. Ve ucuza kaçarsanız emin olun mutluluk oranınız o kadar düşecektir çünkü kakao oranının mutlulukla doğrudan bir ilişkisi vardır. Gerek amatör gerekse usta çikolata şeflerinin olmazsa olmazı kuvertür çikolataların içerikleri oldukça önemlidir, ve kuvertür seçimlerini aromalardan önce marka olarak yaparlar. Bu seçimdeki en büyük faktör kakao oranıdır, fiyat akıllarına dahi gelmez.

Günümüzde kuvertür çikolata sadece büyük market raflarında bulunabiliniyor, ve çeşitlilik yok denecek kadar az. Fakat büyük mağazaların talep ettikleri ‘ucuz olsun’ zihniyeti, çikolata ustalarını kimi zaman aradıkları lezzeti bulamamalarına neden olabiliyor. Örneğin Zambo Bitter Kuvertür Çikolatanın pakedinde %47 oranında bir kakao oranından söz edilir, fiyatının ortalama olmasının nedeni budur. Tadı daha önce kaliteli bir kuvertür yememiş bir insana güzel gelebilir, unutmamalı ki en iyisini tatmadan karar vermemeli.

En iyi kuvertür çikolata markası şudur diyemeyiz fakat şu tartışmasız bir gerçek ki içeriğindeki en yüksek kakao oranını barındıran kuvertür çikolatalar en iyilerdendir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>