Kuvertür Çikolata Yerine Normal Çikolata


Evde çikolata yapmak denince akla ilk gelen şüphesiz kuvertür çikolatadır. Fakat bazı çikolatalı tatlı veya çikolata tariflerinde kuvertür çikolata yerine normal çikolata da koyulabileceği yazılıdır. Normal çikolatalar kakao oranı oranı oldukça düşük çikolatalardır. Evde çikolata yapanların kuvertür çikolata tercih etmelerinin nedeni oldukça yüksek kakao oranına sahip olmalarıdır. Kakao demek çikolata demektir, çikolata ise mutluluk bu denklemde ne kadar çok kakao o kadar çok mutluluk demektir, mutluluğunuzdan ödün vermemelisiniz.

Piyasada oldukça fazla kuvertür çikolata bulabilirsiniz bu bağlamda kuvertür çikolata seçiminde dikkat etmeniz yer kakao oranlarıdır. Hem bu sayede daha önce tatmadığınız bir lezzete sahip olacaksınız hem de sevdiklerinizi büyülemek oldukça kolay olacak. El yapımı çikolatadaki emek sizin sevginizle buluşunca geriye bir tek çikolata tarifi kalıyor. Size tavsiyemiz kalıp çikolatalar, aldığınız polikarbonat çikolata kalıplarının içerisini dilediğiniz aromayla doldurup üzerlerine Benmari Usulü eritilmiş kuvertür çikolatalarınızı dökebilirsiniz.

Kalıp çikolata yapımının incelikleri için lütfen buraya tıklayın.

Kuvertür Çikolata Yerine Normal Çikolata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>