Kuvertür Çikolata Yerine Ne Kullanılabilir?


Çikolata dendiğinde suratınızda oluşan gülümsemeyi hissediyorsunuzdur. Çikolata evrensel aşktır ve herkese farklı bir haz yaşatır. Peki böylesi bir hazzı kendi yaptığınız çikolatalarla yaşamak ister misiniz? Kuvertür çikolatalar bunun için var. Saf çikolata olarak bilinen kuvertür çikolatalar mutfakta kendinizden geçmeniz için size bir yardımcı, tek gereken şey istek!

Kuvertür çikolatalar kakao çekirdeklerinin son halidir diyebiliriz.  Bitter, sütlü ve beyaz olmak üzere üç ana grupta toplayabiliriz. Piyasada oldukça kalitesiz kuvertür çikolatalar bulunuyor ki akıllarda market raflarındaki katkı maddesi deposu olan çikolatalarla bir fark olmadığını düşünüyoruz. Fakat gerçek kuvertür çikolatalar kakao oranları yüksek çikolatalardır.

Kuvertür çikolata yerine hiçbir şey kullanamazsınız, kullanmamalısınız. Çünkü çikolata mutluluk, kuvertür çikolata yüksek kakao oranı demketir, haliyle yüksek kakao eşittir daha fazla mutluluk demektir. Neden azıyla yetinesiniz ki?
kuvertür çikolata yerine ne kullanılabilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>