Kuvertür Çikolata Yapımı


Çikolata yapmak! Geçmiş yıllarda imkansıza yakın gözüyle bakılırdı fakat bir kek yapmak kadar kolay olduğu ek olarak fazladan sevgi eklenmesi gerektiği son zamanlarda öğrenildi. Çoğu anne ve baba çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek için değişik aktiviteler aramaktalar, işte onlara çok güzel bir öneri, çikolata yapın! Nasıl mı bir önceki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz.

Basitce özetlemek gerekirse öncelikle kuvertür çikolata edinmeniz gerekli ve ne tür bir çikolata yapacağınıza karar vermeniz. Örneğin kalıp çikolata yapacaksanız bir çikolata kalıbına ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız ve roches yapacaksanız fırınlanmış file badem veya file fındıklara.

Çikolata yapmak için kuvertür çikolata bulmak şart peki kuvertür çikolata yapımı nasıldır? Basitce özetlemek gerekirse toplanan kakao çekirdeklerinin fabrikasyon bir kaç işlemden geçmesi diyebiliriz. Kim bilir belki bir gün kendi kuvertür çikolatamızı bile kendimiz yaparız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>