Kuvertür Çikolata ve Sürpriz


Çikolatanın mutlu edemeyeceği kimse yoktur. Şöyle ki; ağlayan çocuğa çikolata alınır, mutlu bir gün çikolatayla taçlandırılır, kız isteme çikolatası dahi vardır, bayramlarda gidilen yerlere çikolata götürmek adettendir. Çikolatanın hayatımızdaki yeri oldukça fazladır.

Peki neden sürprizlerimizde de yer almasın? Günümüzde binbir çeşit çikolataya ve çikolata markasına sahibiz. Birine çikolata alacağımız zaman tek yapmamız gereken sadece karar vermek. Peki neden kendi markanızla bir çikolata yapıp üzerine etiketinizi basmıyorsunuz? Sizce de güzel bir hediye olmaz mıydı? Hem günümüzde el işçiliğinin önemi gittikçe artıyorken sevdiklerinize kendi yaptığınız çikolatalarla sürpriz yapmak kulağa hoş gelmiyor mu?

Kuvertür çikolatalar size kendi çikolatanızı yapma imkanı sağlıyor. İster sütlü ister bitter isterseniz beyaz kuvertür çikolata ile diledğiniz aromalı ve şekilli çikolatalar yapabilirsiniz. Çikolata yapımı için bir önceki yazılarımızı okuyabilir veya çikolata dersine katılabilirsiniz. Önerimiz çikolata kursuna katılıp temel bilgileri edinmeniz. sadececikolata.com adresinden gerekli kurs bilgilerini edinebilirsiniz veya çikolata yapımına dair püf noktaları bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

el-yapimi-cikolatali-marzipan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>