Kuvertür Çikolata Migros


Son zamanlarda  ”Çikolata Yapmak” çoğu kişinin hobileriniz kısmında yerini almaya başladı. Bunun nedeni insanların çikolatanın fabrikasyon bir ürün olmadığını anlamaları. Artık kolayca temin ettiğiniz kuvertür çikolata ile evinizde gönlünüze göre sağlıklı ve lezzetli çikolatalar yapabiliyorsunuz. Piyasadaki kuvertür çikolatalar artık çeşitlenmeye bile başladı.

Artık migros raflarında bile kuvertür çikolata ambalajları göze çarpıyor. Bir yandan oldukça iyi olsa da seçtikleri ucuz kuvertür çikolatalar ile çikolata yapmaya yeni yeni başlayan Türk halkı içinse kötü oluyor. Çünkü sonuçtan çok da tatmin olmayan yeni çikolata şefleri onca zahmete değmeyeceğini düşünüp hazır çikolataları satın almaya devam ediyor. Sonuçtan memnun olmalarının nedeni aldıkları kuvertür çikolatalardaki kakao oranlarının düşük olması.

El yapımı çikolatanın tadı kakao oranın fazla olmasından gelir, ucuza kaçıp az kakao oranı olan bir kuvertür çikolata alınırsa sonuç hazır çikolatalardan farksız olabilir. Size önerimiz kakao oranı oldukça yüksek Belçika kuvertürlerini tercih etmeniz. Belcolade ve Callebaut marka kuvertür çikolatalar size el yapımı gerçek çikolatanın farkını tatmanıza yardımcı olacaktır.

Kuvertür Çikolata Migros

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>